Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kamieniu Pomorskim

Komunikat PINB - opady śniegu 2020/2021

9 lutego 2021

 

KOMUNIKAT

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kamieniu Pomorskim

do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych

 

dotyczący okresowo niekorzystnych warunków meteorologicznych

szczególnie związanych ze wzmożonymi opadami śniegu

 

          W związku z trwającym okresem zimowym oraz przewidywaną możliwością wystąpienia  niekorzystnych warunków meteorologicznych powodujących intensywne opady śniegu stanowiące potencjalne zagrożenie dla konstrukcji obiektów, oraz mogące powodować zagrożenie życia lub zdrowia, bezpieczeństwa mienia bądź środowiska, przypominam właścicielom i zarządcom obiektów o obowiązku bezwzględnego przestrzegania przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, w jakim w/w podmioty obliguje do przeprowadzania obowiązkowych kontroli oraz zapewnienia właściwego stanu technicznego i bezpiecznego użytkowania obiektów budowlanych.

Informuję, że Powiatowych Inspektorów Nadzoru Budowlanego województwa zachodniopomorskiego zobowiązano do podejmowania działań inspekcyjno – kontrolnych obiektów budowlanych w powyższym zakresie ze szczególnym uwzględnieniem obiektów podwyższonego ryzyka, w tym szczególnie obiektów wielkopowierzchniowych o dachach płaskich (m. in. hipermarkety, hale sportowe, szkoły, sale gimnastyczne itp.).

Jednocześnie informuję, że w dalszym ciągu pozostaje w mocy rozporządzenie porządkowe Nr 1 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 10 stycznia 2010 r. w sprawie wprowadzenia obowiązku usuwania nadmiaru śniegu i lodu zalegającego na dachach obiektów budowlanych.

 

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
                w Kamieniu Pomorskim

     Renata Dworkiewicz

 

 

 

 

UWAGA:

Informuję, że w sytuacjach szczególnie ważnych, wymagających niezwłocznego kontaktu z przedstawicielem PINB w Kamieniu Pomorskim powiatowe służby , inspekcje i straże
(tu: Policja, Straż Pożarna, Sanepid, Powiatowe Centrum Zarzadzania Kryzysowego)  – mają możliwość nawiązania całodobowego kontaktu z PINB w Kamieniu Pomorskim.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:PINB Kamień Pomorski
Data utworzenia:2021-02-09
Data publikacji:2021-02-09
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:272